Matbuot kotibi: Mustayeva Shohida Sa’dullayevna
“Ipak yo’li” turizm xalqaro universiteti axborot shaffofligi nuqtai nazaridan noyob universitetdir. Biz har doim hamkasblarimiz bo’lmish OAV e’tiboridan xursandmiz va o’z navbatida, ularga axborot ko’mak berish, materiallarni o’z vaqtida tayyorlashda jurnalistlarga yordam berishga tayyormiz.
Siz uchun universitetning yetakchi mutaxassislari – jahon darajasidagi olimlar bilan suhbatlar tashkil qilamiz, universitet faoliyatiga doir so’nggi yangiliklar va tadqiqotlar natijalari bilan o’rtoqlashamiz, tegishli mavzular bo’yicha eksklyuziv ma’lumotlar beramiz.
Matbuot xizmatining asosiy vazifasi universitetni axborot makoniga joylashtirish va uni ta’lim xizmatlari bozorida ommalashtirishdir.
Matbuot xizmatining zimmasiga universitetning tashqi va ichki kommunikasiyalarini boshqarish kiradi. Matbuot xizmati tashqi aloqa (davlat idoralari, jamoat tashkilotlari, hamkorlar) bilan kommunikasion munosabatlarni yo’lga qo’yib, kompaniyaning (ommaviy axborot vositalari, raqobatchilar, “uchinchi shaxslar”) axborot maydonini kuzatib boradi, shuningdek, yangi aloqa kanallarini ishlab chiqadi va rivojlantiradi.
Universitet faoliyatining ichki korporativ kommunikasiyalari (umumiy universitet tadbirlari, konferensiyalar, korporativ axborot nashrlari) katta ahamiyatga ega bo’lib, ular universitet strategiyasini amalga oshirishda xodimlar va talabalarni maqbul integrasiyaga qaratilgan va universitetning korporativ madaniyatini shakllantirishga xizmat qiladi.
Samaradorlik, bilimdonlik, professionallik, kichik bir detallargacha e’tiborlilik, ochiqlik hamda fan va ta’limni ommalashtirishga yo’nalganlik – “Ipak yo’li” turizm xalqaro universiteti matbuot xizmatining asosiy professional prinsiplaridir.

Международный университет туризма «Шелковый путь» – уникальный ВУЗ с точки зрения информационной открытости. Мы всегда рады вниманию наших коллег из СМИ и готовы оказать журналистам содействие в подготовке материалов. Мы организуем для вас интервью с ведущими экспертами университета – учеными мирового уровня, поделимся последними новостями и результатами научных исследований, предоставим эксклюзивные комментарии на актуальные темы.
Главной задачей пресс-службы является позиционирование факультета в информационном пространстве и его продвижение на рынке образовательных услуг.
В обязанность пресс-службы входит управление внешними и внутренними коммуникациями университета. Пресс-служба поддерживает связи с внешней средой (государственные учреждения, общественные организации, партнеры), занимается мониторингом информационного поля компании (СМИ, конкуренты, «третьи лица»), а также выстраивает и развивает новые каналы коммуникации. Большое значение имеют и внутрикорпоративные коммуникации (общеуниверситетские мероприятия, конференции, выпуск корпоративных информационных изданий), которые направлены на оптимальную интеграцию сотрудников и студентов в процесс реализации стратегии марки и служат формированию корпоративной культуры университета.
Оперативность, компетентность, внимание к деталям, открытость и ориентированность на популяризацию науки и образования – основные профессиональные принципы пресс-службы Международного университета туризма «Шелковый путь».