PREZIDENT VA NOMLI DAVLAT STIPENDIYALARGA TANLOV E’LON QILINADI
“Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti 2025/2026 o‘quv yili uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari (Navoiy, Islom Karimov) uchun nomzodlarni saralashning I-bosqichiga hujjatlar qabuli boshlanganligi to‘g‘risida e’lon qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi uchun barcha fanlari a’lo “5” baho bo‘lgan 4-bosqich bakalavriat talabalari;
Islom Karimov, Navoiy nomli davlat stipendiyalari uchun 25% yaxshi “4” baho, qolgan barcha fanlari a’lo “5” baho bo’lgan 3-4-bosqich bakalavriat talabalari qatnashish imkoniga ega.
2025/2026 o‘quv yili uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari (Navoiy, Islom Karimov) uchun nomzodlarni saralashning I-bosqichiga hujjatlar topshirish oxirgi sanasi 2025-yil 20-iyun.

ОБЪЯВЛЕНИЕ О КОНКУРСЕ НА ПРЕЗИДЕНТСКИЕ И ИМЕННЫЕ ГОСУДАРСТВЕННЫЕ СТИПЕНДИИ
Международный университет туризма и культурного наследия «Шелковый путь» объявляет о начале приема документов на I этап отбора кандидатов на Государственные стипендии Президента Республики Узбекистан (Навои, Ислама Каримова) на 2025/2026 учебный год.
На стипендию Президента Республики Узбекистан могут претендовать студенты 4 курса бакалавриата, имеющие отличную оценку «5» по всем предметам;
На государственную стипендию имени Ислама Каримова (Навои) имеют право претендовать студенты 3-4 курсов бакалавриата, имеющие 25% лучших оценок «4», а также отличную оценку «5» по всем остальным предметам.
Последний срок подачи документов на I этап отбора кандидатов на Государственные стипендии Президента Республики Узбекистан (Навои, Ислама Каримова) на 2025/2026 учебный год — 20 июня 2025 года.