O‘zbekiston stendi xalqaro mukofot bilan taqdirlandi!
Hindistonning Mumbay shahrida o‘tkazilgan Osiyoning eng yirik sayyohlik ko‘rgazmalaridan biri bo‘lgan OTM Mumbai doirasida, O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi tomonidan tashkil etilgan milliy stend yuksak mukofotga sazovor bo‘ldi.
Fairfest Media Ltd xalqaro kompaniyasi tomonidan o‘tkazilgan ko‘rgazma natijalariga ko‘ra, O‘zbekiston “Eng istiqbolli yangi sayyohlik yo‘nalishi” (Most Promising New Destination) nominatsiyasida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va ko‘rgazma tashkilotchilari tomonidan beriladigan nufuzli OTM Excellence Award mukofotini qabul qildi.
Ushbu e’tirof O‘zbekistonning boy madaniy merosi, sayyohlik salohiyati va xalqaro maydondagi faol targ‘ibotining yana bir yorqin tasdig‘idir.

Cтенд Узбекистана получил международную награду!
В рамках одной из крупнейших туристических выставок Азии — OTM Mumbai, проходящей в городе Мумбаи (Индия), национальный стенд Узбекистана, организованный Комитетом по туризму Республики Узбекистан, был удостоен высокой награды.
По итогам выставки, организованной международной компанией Fairfest Media Ltd, Узбекистан стал победителем в номинации «Most Promising New Destination» (Самое перспективное новое туристическое направление) и получил престижную премию OTM Excellence Award, присуждаемую организаторами выставки.
Эта награда — признание туристического потенциала Узбекистана, его богатого культурного наследия и успешного продвижения страны на международной туристической арене.