Talabalarimizning volontyorlik faoliyati Osiyo taraqqiyot banki tomonidan e’tirof qilindi
Joriy yilning 3-6 may kunlari Samarqand turizm markazida Osiyo taraqqiyot banki (OTB) Boshqaruvchilar kengashining 59-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Mazkur nufuzli xalqaro tadbirda “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetining 159 nafar talabasi volontyor sifatida faol ishtirok etdi.
Ahamiyatlisi, tashkilotchilar tomonidan aksariyat talabalarga minnatdorchilik bildirilib, ularning samarali mehnatlari yuqori darajada e’tirof etildi. 8-iyun kuni universitet faollar zalida barcha volontyor talabalarga sertifikatlar topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rektori Muhsinjon Xolmuxamedov ishtirok etib, ko‘ngillilarga samimiy minnatdorchilik izhor qildi va ularni kelgusi xalqaro tadbirlarda yanada faol bo‘lishga chaqirdi.
Rektor alohida faollik ko‘rsatgan va tashkilotchilar tomonidan minnatdorchilik bildirilgan talaba Xushnud Hamroqulovga Amerikadan keltirilgan maxsus sovg‘a kitobni tuhfa qildi va o‘zining ezgu tilaklarini bildirdi. Shuningdek, tadbirda volontyorlik faoliyatida ishlagan talabalar moddiy jihatdan ham rag‘batlantirilishi ko‘zda tutilgani ma’lum qilindi.

Волонтёрская деятельность наших студентов получила признание со стороны Азиатского банка развития
С 3 по 6 мая текущего года в Самаркандском туристическом центре состоялось 59-е ежегодное заседание Совета управляющих Азиатского банка развития (АБР). В этом престижном международном мероприятии в качестве волонтёров активно приняли участие 159 студентов Международного университета туризма и культурного наследия «Шёлковый путь».
Особенно важно отметить, что организаторы выразили благодарность большинству студентов и высоко оценили их эффективную работу. 8 июня в зале активистов университета состоялась церемония вручения сертификатов всем студентам-волонтёрам. В мероприятии принял участие ректор университета Мухсинжон Холмухамедов, который выразил искреннюю благодарность добровольцам и призвал их ещё активнее участвовать в будущих международных мероприятиях.
Ректор также вручил студенту Хушнуду Хамрокулову, проявившему особую активность и отмеченному организаторами, специальный подарок книгу, привезённую из Соединённых Штатов Америки, и пожелал ему дальнейших успехов. Кроме того, в ходе мероприятия было объявлено, что студенты, принимавшие участие в волонтёрской деятельности, будут также материально поощрены.