Yoshlik — bu g‘ayrat va shijoat, yangi kashfiyotlar va cheksiz imkoniyatlar davridir. Ayniqsa, universitet yoshlari orasida iqtidor, ijod va san’atga mehribon ko‘plab talabalar borligi har bir oliygoh uchun faxr va iftixordir.
Ana shunday iqtidor egalarini qo‘llab-quvvatlash, ularning iste’dodini keng omma o‘rtasida namoyish etish maqsadida universitetimizda “Talant shou” dasturi bo‘lib o‘tdi. Tyutor S.Abbasova boshchiligida tashkil etilgan ushbu tadbir birinchi bosqich talabalarining ijodiy salohiyatini yuzaga chiqarishda muhim omil bo‘ldi.
Sahnada talabalar o‘zbek, ingliz va rus tillarida turli adabiy asarlar parchalaridan iborat monologlar, milliy qo‘shiqlar va raqslarni mahorat bilan ijro etdi. Ularning har bir chiqishi yoshlarga xos jo‘shqinlik, o‘ziga ishonch va yuksak did bilan namoyon bo‘ldi. Tadbir davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar tomonidan ko‘tarinki kayfiyat hukm surdi.
Tanlov ishtirokchilarining chiqishlari tajribali ustozlar tomonidan alohida baholandi. Bu esa talabalar mehnatiga berilgan haqli va adolatli baho bo‘lib, ularni yanada yangi marralarni zabt etishga ruhlantirdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan universitet rektori Muhsinjon Xolmuxamedov bunday ijodiy loyihalar oliygohda muntazam ravishda tashkil etilishi muhimligini ta’kidladi. Shuningdek, iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va ularga barcha zarur shart-sharoitlarni yaratish borasida doimiy ravishda amaliy ishlar olib borilishi qayd etildi.
“Talant shou” dasturi nafaqat iste’dod egalariga o‘zini namoyish qilish imkoniyatini berdi, balki universitetdagi ijodiy muhitning yana bir bor yorqin ifodasiga aylandi.

Программа «Talant show» в университете: талантливая молодёжь продемонстрировала своё творчество
Молодость — это период энергии и стремления, новых открытий и безграничных возможностей. Особенно наличие среди студентов множества талантливых молодых людей, увлечённых творчеством и искусством, является гордостью и честью каждого высшего учебного заведения.
С целью поддержки таких талантов и демонстрации их способностей широкой общественности в нашем университете была проведена программа «Talant show». Данное мероприятие, организованное под руководством тьютора С. Аббасовой, стало важным фактором в раскрытии творческого потенциала студентов первого курса.
На сцене студенты мастерски исполнили монологи из различных литературных произведений на узбекском, английском и русском языках, а также национальные песни и танцы. Каждое их выступление отличалось юношеской энергией, уверенностью в себе и высоким вкусом. В ходе мероприятия среди преподавателей и студентов царила приподнятая атмосфера.
Выступления участников были отдельно оценены опытными наставниками. Это стало справедливой и заслуженной оценкой труда студентов и вдохновило их на достижение новых высот.
В ходе мероприятия ректор университета Мухсинжон Холмухамедов подчеркнул важность регулярного проведения подобных творческих проектов в вузе. Также было отмечено, что ведётся постоянная практическая работа по поддержке талантливой молодёжи и созданию всех необходимых условий для них.
Программа «Talant show» не только предоставила возможность талантливым студентам проявить себя, но и стала ещё одним ярким проявлением творческой среды университета.