“ORIENTATION DAYS” 2025 boshlandi!
2025-yil 22-sentabr kuni “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida Turizm va Iqtisodiyot yo‘nalishlariga qabul qilingan 1-bosqich talabalari uchun an’anaviy “ORIENTATION DAYS” tadbirlari boshlandi.
Tadbirning birinchi kuni universitetimiz rektori
A.Abduxakimovning tabrik so‘zi bilan boshlandi. Shundan so‘ng universitet prorektorlari so‘zga chiqib, talabalarga yaratilgan keng imkoniyatlar – zamonaviy o‘quv binolari, xalqaro dasturlar, xorijiy professor-o‘qituvchilar ishtirokidagi ta’lim jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berdilar. Shuningdek, ular talabalik davrini samarali o‘tkazish, chuqur bilim olish va kelajakda muvaffaqiyatli karyera qurish uchun bor kuch va salohiyatni safarbar etishga chaqirdilar.

«ДНИ ОРИЕНТАЦИИ» 2025 начались!
22 сентября 2025 года в Международном университете туризма и культурного наследия «Шелковый путь» стартовали традиционные мероприятия «ДНИ ОРИЕНТАЦИИ» для студентов первого курса, принятых на направления Туризм и Экономика.
Первый день мероприятия начался с приветственного слова ректора нашего университета, А. Абдухакимова.
После этого выступили проректоры университета, которые подробно рассказали студентам о широких возможностях — современных учебных корпусах, международных программах, учебном процессе с участием иностранных профессоров и преподавателей. Также они призвали студентов эффективно проводить студенческие годы, получать глубокие знания и мобилизовать все силы и потенциал для успешной карьеры в будущем.