# “DOLZARB 90 KUNLIK” –“Yoshlar ma’naviyati uchun: Kitobxonlik tadbiri”
2025-yil 26-avgust kuni “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida “Dolzarb 90 kun” dasturi doirasida maktab o‘quvchilari va mahalla yoshlari uchun kitobxonlik tadbiri tashkil etildi.
Tadbir davomida yoshlarga kitob o‘qishning ahamiyati, bilim va dunyoqarashni kengaytirishdagi o‘rni haqida so‘z yuritildi. Ular o‘z sevimli asarlari bilan o‘rtoqlashib, kitoblardan olgan taassurotlari va xulosalarini bir-birlari bilan baham ko‘rdilar.
Kitobxonlik tadbiri yoshlarni ilmga, o‘qishga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirdi, ularni ma’naviy boylikka intilish va bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishga chorlovchi muhim omil bo‘ldi.

«АКТУАЛЬНЫЕ 90 ДНЕЙ» – «Во имя духовности молодежи: мероприятие по чтению»
26 августа 2025 года в Международном университете туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» в рамках программы «Актуальные 90 дней» было организовано мероприятие по чтению для школьников и молодежи из махалли.
В ходе мероприятия обсуждалась важность чтения книг, их роль в расширении знаний и мировоззрения. Участники делились своими любимыми произведениями, впечатлениями и выводами из прочитанного.
Мероприятие по чтению усилило интерес молодежи к науке и обучению, стало важным фактором, побуждающим стремиться к духовному обогащению и проводить свободное время с пользой.