Hurmatli do‘stlar! 2024-yil 9-aprel kuni soat 15:00 da “Mehmonxona biznesini boshqarish” o‘quv dasturi bo‘yicha vebinar bo‘lib o‘tadi. Ushbu dastur Samarqanddagi Xalqaro Turizm Akademiyasi va UN Tourism va Les Roches hamkorligida tashkil etiladi.
Mongoliya Respublikasi Atrof-muhit va iqlim o'zgarishi vaziri Saldan Odontuyaning Ipak yo'li turizm va madaniy meros xalqaro universitetiga tashrifi.
Bugun 8-aprel kuni "Ipak yo'li" turizm va madaniy meros xalqaro universitetida talaba-yoshlari o'rtasida Shaxmat musobaqasi bo'lib o'tdi.
Bugun 8-aprel kuni “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti qoshidagi “Ipak yo‘li” xalqaro tadqiqot instituti tomonidan “O‘zbekistonda yo‘qolib borayotgan gilam turlarini tiklash yo‘llari” mavzusida ikki kunlik ko‘rgazma va ilmiy amaliy seminar boshlandi.
Turkistonda “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetining “O‘zbekshunoslik” kafedrasi tashkil etildi
2025-yilning 3–5-aprel kunlari, Nukus shahrida Germaniya Xalqaro hamkorlik tashkiloti (GIZ) tomonidan “Yashil mehmondo‘stlik bo‘yicha trening va konsalting asoslari” mavzusida ikkinchi amaliy seminar o‘tkazildi.

Аналитическая статья под названием "Основной драйвер туризма в образовании" ректора Международного университета туризма и культурного наследия "Шелковый путь" А. Абдухакимова была опубликована в номере газеты "Зарафшон" от 8 апреля.
В целях предотвращения давления и насилия в отношении женщин был проведен анонимный опрос под лозунгом "Мы все ответственны за студенток".
ВНИМАНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЕ! К вниманию студентов, желающих принять участие в программе "Летняя школа", организуемой Пекинским городским университетом!
Уважаемые друзья! Завтра 9 апреля в 15.00 по местному времени состоится вебинар об учебной программе «Управление гостиничным бизнесом», которая скоро будет запущена на базе Международной Академии Туризма в Самарканде совместно с UN Tourism и Les Roches.
Визит Министра окружающей среды и изменения климата Монголии Салдан Одонтуя в Международный университет туризма и культурного наследия "Шёлковый путь"
8 апреля в Международном университете туризма и культурного наследия "Шелковый путь" прошел шахматный турнир среди студентов.