Bugun 18-aprel kuni tyutor G.Xusainova 1-bosqich TTCH-124 guruhi talabalari bilan  Samarqand tumanining Konigil turizm qishlog‘ida bo‘lishdi.
Bugun 18-aprel kuni "Ipak yo‘li" turizm va madaniy meros xalqaro universiteti talabalari o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish maqsadida kitobxonlik tashkil qilindi.
Universitet Talabalar Parlamenti prezidenti sayloviga nomzodlarni saralash bosqichi
Bugun 18-aprel kuni universitetimiz 3-bosqich talabalari uchun “Ma’rifat soati” darsi tashkil qilindi. “Davlat boshqaruv tizimi” mavzusiga bag‘ishlangan dars jarayonida Yangi O‘zbekistonning davlat boshqaruvi tizimi xususida ma’lumotlar berildi.
Samarqand va Nara shaharlari birodar shaharlar bo‘lib, bugun 17-aprel kuni Yaponiyaning Nara shahri hokimi Gen Nakagava boshchiligidagi delegatsiya a’zolari Samarqand shahriga tashrifi doirasida “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida bo‘ldi.
2025-yil 16-aprel kuni universitetimizda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Jahon savdo tashkiloti (JST) masalalari bo‘yicha maxsus vakili va bosh muzokarachisi Azizbek Urunov ishtirokida ma’ruza bo‘lib o‘tdi.

16 апреля 2025 года в Университете состоялась лекция с участием специального представителя и главного переговорщика Республики Узбекистан по вопросам Всемирной торговой организации (ВТО) Азизбека Урунова.
Во время визита в город Самарканд делегация во главе с мэром японского города Нара, Ген Накагава, подробно ознакомилась с деятельностью Туристической академии.
Приглашаем всех на международный форум, объединяющий науку и культуру!
Очередное занятие в рамках курса «Час просвещения» было посвящено теме «Система государственного управления».
Цель проведения занятий «Час просвещения», организуемых в университете, заключается в ознакомлении студентов с происходящими в нашей республике социальными, экономическими и политическими новостями, а также суть и содержание важных документов, принимаемых нашим Президентом.
Уважаемые студенты! Кафедра исследований письменного и устного перевода рада объявить об Олимпиаде 2025 по теории и практике перевода — это престижный конкурс, направленный на выявление талантливых студентов бакалавриата в области перевода и устного перевода.